• لیندا کیانی

                     
                                             ازدواج نکرده ام

  از آنجایی که بازیگران سریال پایتخت همگی در مطبوعات و نشست‌های مختلف به وفور درباره این مجموعه صحبت و مصاحبه کرده بودند به گزینه‌ای رسیدیم که در این مدت نه مصاحبه کرده و نه راضی به حضور در نشست‌های مختلف شده یعنی لیندا کیانی بازیگر نقش شعله. او که اصلا حاضر به مصاحبه نبود در نهایت به خاطر احترام به خوانندگان راضی به گفتگوشد که در ادامه می‌خوانید:


  معمولا در ایران سری سازی زیاد تجربه خوبی از آب درنمی آید و همچنان قسمت اول فیلم ها و وسریال های دنباله دار جذابتر از باقی قسمت هاست اما درباره «پایتخت 2» عکس این اتفاق افتاد و قسمت دوم پرطرفدار و جذابتر از آب درآمد. فکر می کنی مهمترین دلیل این اتفاق چیست؟

  - وقتی آقای مقدم تصمیم بگیرد که کاری را برای دومین بار شروع کند حتما به نتایج جدی رسیده که می خواهد این کار را عملی کند، چون اینقدر تجربه در چنته اش هست که بی گدار به آب نزند؛ همینطور محسن تنابنده و دیگر باتجربه های گروه تولید. وقتی من به این گروه وارد می شوم هم نتیجه اعتمادی است که به همه این آدم‌های حرفه ای دارم. درست می گویی، من این را می دانم که این اتفاق ریسک است و تا الان هر کسی که این کار را انجام داده نتیجه خوبی نداشته اما آقای مقدم اینقدر حرفه‌ای است که به کاری که انجام می‌دهد اطمینان کامل دارد.

  چقدر با من موافق هستی که تغییر مدام لوکیشن در قسمت دوم و از این شهر به آن شهر رفتن عامل جذابیت این سریال شده است؟

  - این تغییر لوکیشن ها خیلی کمک می کند اما به نظرم اینقدر داستان جذابیت داشت که حتی اگر این سفرها هم اتفاق نمی افتاد باز هم مخاطب سریال را دنبال می کرد. شما نگاه کنید می بینید که «پایتخت 1» هم مورد توجه واقع شد با اینکه فقط در تهران بود اما موافقم لوکیشن حتما موثر است.

  شنیده ایم که سیروس مقدم از آن دسته کارگردانان سختگیر است. با توجه به اینکه این چهارمین همکاری تو با این کارگردان است کمی درباره او برایمان بگو.

  - آقای مقدم آدم سختگیری از آن لحاظ که سختگیری‌هایش آزاردهنده باشد نیست؛ اما همیشه روز اول سنگش را با بازیگر وامی کند و من بازیگر می‌فهمم که باید چه کاری انجام بدهم. او اصولا جوری با بازیگر برخورد می‌کند که من به خودم اجازه کم کاری و خطا کردن نمی‌دهم. آقای مقدم اینقدر سر هر سکانسی انرژی دارد که اگر از بیرون نگاه کنی با دیدن انرژی سیروس مقدم تصور می کنی که اولین سکانس کار است. اصلا نمی توانی بگوییب که خسته ای یا حوصله نداری! بگذار اینطور بگویم که ایشان اصلا بداخلاق نیستند و همیشه لبخند به لب دارد اما به شدت منظم است.


  محسن تنابنده دست راست سیروس مقدم در «پایتخت 2» بود. با او قبلا همکاری نداشتی؟

  - نه؛ این اولین همکاری من با محسن تنابنده بود چون ایشان بازیگردان بودند من و بقیه تیم هر جوری که ایشان می خواستند باید بازی می کردیم.

  تنابنده از آن دست هنرمندانی است که به شدت پر از ایده و خلاقیت است. قبول داری؟

  - خیلی. محسن تنابنده برای هر دیالوگ و سکانس ایده‌های جالبی داشت. من همیشه قبل از هر سکانس یک سری ایده جهت بازی جلوی دوربین برای خودم دارم اما در طول فیلمبرداری «پایتخت 2» می دیدم که محسن تنابنده نگاه و ایده هایش با همه ما فرق دارد و نگاهش واقعا متفاوت است و افکاری به ذهنش می رسد که در حالت عادی به ذهن هر کسی نمی‌رسد.

  چرا اینقدر در سینما کم فروغی و در تلویزیون پرفروغ؟

  - سینمایی هایی که به من پیشنهاد می شود اینقدر معمولی است که ترجیح می دهم در یک سریال خوب بازی کنم تا یک فیلم معمولی. الان دچار یک ترس بزرگ از بازی کردن در سینما شده‌ام، اینقدر روی پیشنهادهای سینمایی ام فکرح و تحقیق می کنم که در نهایت هر بار به این نتیجه می رسم که نروم بهتر است. حس می کنم در سینما یک ذره بین خیلی قوی روی کار آدم است که هر چقدر هم خوب باشی ممکن است به خاطر کم کاری بقیه زیر سوال بروی. من تجربه این را داشته‌ام که به خاطر یکی دوتا از کارهای سینمایی ام که خودم هم می دانم خیلی بد بوده زیر خنجر انتقادات وحشتناک رفتم. روی تیم خیلی حساس شده‌ام.

  روی فیلمنامه به شدت زوم می کنم و همینطور بازیگرانی که قرار است با آنها کار کنم. وقتی می‌بینیم که بازیگران تراز اول با سر پیشنهاد بازی در کارهای سیروس مقدم را در تلویزیون می‌پذیرند خب چرا باید بیایم و ریسک کنم و در سینما کاری را بپذیرم که آخرش اتفاق دلچسبی از آب درنمی‌آید؟


  ماجرای آن عکسی که از تو در اینترنت پخش شده و همه می‌گویند همسرت است، چیست؟

  - من ازدواج نکرده ام و این عکس را در پشت صحنه یک تله فیلم با ایمان حضرتی گرفتم، همین.

  لیندا کیانی

  اغلب سکانس های حضورت در این سریال با آن دوقلوها بود. کار کردن با بچه خیلی سخت است؛ نه؟

  - کار کردن با بچه که واقعا سخت است اما این دوتا اینقدر دوست داشتنی هستند که دلم برایشان تنگ شده است. از وقتی فیلمبرداری تمام شده روزی نیست که من به عکس‌هایم با این دوتا نگاه نکنم و یادشان نباشم. اینقدر جفتشان باهوش بودند که گاهی واقعا دلم برای آن شیطونی های شیرین‌شان هم تنگ می شود.

  در قسمت اول «پایتخت» حضور نداشتی و به همین خاطر دوست دارم بدانم که کدام یک از کاراکترهای قسمت اول را بیشتر از همه دوست داشتی؟

  - من آن سال عیدت نتوانستم ببینم اما بعد از آن دی وی دی اش را گرفتم و 3-2 بار هم دیدم و خیلی دوستش داشتم. همه آدم های این خانواده را دوست دارم؛ از نقی تا ارسطو تا باباپنجعلی و مهربانی های هما.

         

  _________________________________________________________________________

  _________________________________________________________________________

  لیندا کیانی متولد ۲۳ شهریور ۱۳۵۹ در آبادان است ،اصالتا شیرازی است ، ۴ برادر و یک خواهر دارد که همه در خارج کشور زندگی می کنند و خودش با مادرش به تنهایی زندگی می کند ،بسیار مهربان و دوست داشتنی و خوش اخلاق است ،فوق لیسانیس فلسفه دارد اما عشق به بازیگری او را به این عرصه کشاند ، یک دوره کوتاه کلاس بازیگری در دانشگاه علامه نزد آقای شریفی نیا و خانم حاجیان گذراند.

  و بعد از آن یک دوره کلاسهای بیان و بدن در کلاسهای آقای سمندریان ،خانم مهتاب نصیرپور یکی از بهترین معلمهایی بودند که با مهربانی و صبوری به او کمک کردند ،فیلمنامه نویسی را خیلی دوست دارد و حتما به طور حرفه ای آن را دنبال می کند ،کارش را با نقش ” مهتاب ” در سریال تلویزیونی ساعت شنی آغاز کرد  از جمله فعالیتهای هنری اش عبارتند از :ساعت شنی ، روز حسرت و رستگاران


  ودر ادامه....

  بیوگرافی و پرسشو پاسخ !

  لیندا کیانی متولد ۲۳ شهریور ۱۳۵۹ در آبادان است ،اصالتا شیرازی است ، ۴ برادر و یک خواهر دارد که همه در خارج کشور زندگی می کنند و خودش با مادرش به تنهایی زندگی می کند ،بسیار مهربان و دوست داشتنی و خوش اخلاق است ،فوق لیسانیس فلسفه دارد اما عشق به بازیگری او را به این عرصه کشاند ، یک دوره کوتاه کلاس بازیگری در دانشگاه علامه نزد آقای شریفی نیا و خانم حاجیان گذراند و بعد از آن یک دوره کلاسهای بیان و بدن در کلاسهای آقای سمندریان ،خانم مهتاب نصیرپور یکی از بهترین معلمهایی بودند که با مهربانی و صبوری به او کمک کردند ،فیلمنامه نویسی را خیلی دوست دارد و حتما به طور حرفه ای آن را دنبال می کند ،کارش را با نقش ” مهتاب ” در سریال تلویزیونی ساعت شنی آغاز کرد  از جمله فعالیتهای هنری اش عبارتند از :ساعت شنی ، روز حسرت و رستگاران

  مصاحبه با لیندا کیانی در ادامه مطلب

  چی شد وارد هنر و بازیگری شدید؟

  -من دوره ی بازیگری رفتم پیش اقای شریفی نیا و خانم حاجیان که بعد اقای شریفی نیا من رو به اقای بهرامیان معرفی کردند

  تحصیلاتتون در چه زمینه ای بود؟

  -فوق لیسانس فلسفه دارم

  فلسفه چه ربطی داره به بازیگری؟

  -جفتش هنره

  شما تو کدومش هنرمندترین؟

  -این از اون سوالهای سخته ها………اینو اخر جواب میدم
  (ایشون لطف کردند و اخر هم این سوال رو جواب ندادند)

  حالا چرا رفتید سراغ فلسفه؟

  -من عاشق بازیگری بودم اما نتونستم توی هنرستان برم بازیگری ترجیح دادم فلسفه بخوانم و بعدا” بازیگری را دنبال کنم

  به بازیگری علاقه مندید!چی داره این هنر و بازیگری که همه علاقه مندش هستند؟

  -بالاخره جذابیت داره………این ها رو باید بعدا” جواب بدم سوال های اسون بپرس

  سوال اسان؟!یک بیوگرافی از خودتون بگید؟

  -گفتم فوق لیسانیس فلسفه متولد۲۳/شهریور/۱۳۵۹

  قبل از اینکه بیاید سراغ بازیگری یه رویایی از بازیگری در ذهنتون ساخته بودید الان که وارد این عرصه شدید اون تصورات به همون شکل به واقعیت پیوست؟

  -حتی بهتر هم بود…….تنها چیزی که تو زندگی من رو راضی میکنه همین بازیگری

  یعنی همین اندازه کافیه؟

  -به معلومه که نه من تازه اول کارم

  اخر کار کجاست؟

  -حالا هروقت رسیدم میگم

  خب به کجا میخواهید برسید؟هدفتون چیه؟

  -بالاخره هر کی میخواهد در کارش بهترین باشه

  بهترین درجه اش هالیووده؟

  -من توی ایرانم

  سیمرغ بلورین؟

  -از زبان من ننویس سیمرغ بلورین ولی سیمرغ بلورین برای هرکی ارزونه

  بریم سراغ ساعت شنی……وقتی اقای شریفی نیا این نقش رو به شما پیشنهاد دادند کس دیگری هم در ان اموزشگاه کاندید بود؟

  -حدود یک سال از خروج من از اموزشگاه گذشته بود که اقای شریفی نیا به من لطف کردند و این نقش رو پیشنهاد دادند

  شما براتون مهم بود که چه طوری وارد سینما بشید یا فقط میخواستید یک جوری وارد بشید؟

  -بله برام مهم بود من حتی خیلی نقش ها قبل از اون حتی توی سینما از ادم خیلی معروفی هم بهم پیشنهاد شد و چون نقش فرعی بود من قبول نکردم

  الان نقشتون در روز حسرت هم خیلی زیاد نیست؟

  -این نقش درسته کوتاهه اما از نقش های اصلی سریاله و تاثیر گذاره

  بله و خیلی هم خوب دراومده……حالا چی شد بعد از مهتاب ساعت شنی با اون شخصیت اومدید سر معصومه روزحسرت با ۱۸۰ درجه تفاوت؟

  -فکر کنم چهره ی معصومم خیلی کمک کرد………حتی در فیلم ساعت شنی یکی از مشکلات کارگردان این بود که چهره ی من به نقش نمیخورد

  حالا شما چه کار کردید که اون چهره اون طور که میخواستند در اومد؟

  -یک بازیگر که نباید فقط یک نقش رو بازی کنه…….یک بازیگر اولین نقش رو که بازی میکنه با هر چهره ای در هر نقشی برای مردم جا میفته و قابل درکه اما در نقش های بعدی که براشون سخت اون بازیگر رو با شخصیت های مختلف ببینند

  اولین جرقه برای بازیگری کی زده شد؟

  -هشت سالم بود……..یک روز توی خیابون یک گروه فیلمبرداری اومدند و از عکس و فیلم گرفتند که من و ببرند برای فیلم که بعد ما از اون خونه رفتیم و دیگه نشد و از اون به بعد بود که فکر کردم چقدر علاقه مندم به بازیگری

  وقتی حضورتون در عرصه ی بازیگری جدی تر شد نظر خانواده تون چی بود؟چون الان اکثر خانواده ها مخالف بازیگر شدن بچه هاشون علی الخصوص دخترانشون هستند؟

  -نه خانواده ی من خیلی زیاد مخالف نبودند

  حالا واقعا” سینمای ایران ترسناک و یا ابتذال داره؟

  -اصلا” ابتذال ربطی به سینما نداره…….و این روابط هر جا هست و در جامعه وجود داره ولی چون هنرمندان خیلی توی چشم ترند بیشتر به چشم می ایند

  حجاب در سینمای باعث نشان دادن قدرت بازیگر زن ایرانی میشه یا جلوی پیشرفتش رو میگیره؟

  -من خودم اصلا” بدون حجاب دیگه نمیتونم کاری رو انجام بدهم و واقعا” بهش عادت کردم

  لیندا کیانی دو شخصیت رو تا به حال بازی کرده خودش شبیه کدوم شخصیت بیشتر؟

  -هیچ کدوم یک حد وسطی موجوده

  شما کدوم شخصیت رو بیشتر دوست دارید؟

  -شخصیت معصومه رو بیشتر دوست داشتم اما نقش مهتاب رو بیشتر پسندیدم

  شما نقدهایی رو که در مورد سریال های امسال ماه رمضان نوشته شده رو خوندید که میگن اصولا” سریال ها هیچ ربطی به ماه رمضان ندارد و خیلی هم بد اموزی دارد؟

  -فیلم روز حسرت کاملا” موضوعش فرق داره و قراره که تغییر کنه و به ماه رمضان هم ربط پیدا میکند

  شما بازیگری رو به عنوان شغل میبینید یا علاقه؟

  -علاقه چون برای شغل هیچ تضمینی نداره

  حالا یک موضوعی است که می گویند اگه کاری رو که انجام میدهید دغدغه ات بشه تمام فکرت به سمتش باشه میتونی توی اون کار موفق بشی اما اگه دل مشغولی های دیگری هم داشته باشی نمیتونی در اون کار پیشرفت کنی؟

  -حتما” همین طوری هست ولی بازهم نمیشه اصلا” رویش حساب کرد

  حالا شما به جز بازیگری به شغل دیگه ای فکر میکنید؟

  -راستش و بخواهی یه مدتیه میخواهم معلمی کنم اما نه توی دبستان

  سینما یا تلویزیون؟

  -راستش بیشتر دوست دار سینما بروم

  چرا سینما قابل قبول تر از تلویزیون است و بازیگرها روی سینما بیشتر دید دارند؟

  -می ترسند بیایند تلویزیون و کمی دم دست تر بشوند

  یعنی به نظر شما اقای قریبیان و خانم بایگان که وارد تلویزیون شدند دیگه کارگردان ها روی اونها به عنوان بازیگر سینمایی کمتر حساب می کنند؟

  -خب اونها با بازیگران فعلی خیلی فرق دارند

  شما کدوم فیلم رو می پسندید؟فیلمی که مخاطب می پسنده یا فیلمی که منتقد میپسنده؟

  -این رو جواب نمی دهم……ولی هر دو نوع فیلم لازم است و جفتش خوبه

  اما الان جفتش رو باهم نداریم یا فیلم گیشه داریم یا فیلم منتقد پسند؟

  -خب دیگه ولی اگه باهم باشه خوبه…….مردم الان دنبال این هستند که بروند سینما و یک سوژه رو ببیند و بخندند

  پس سینما یک هنر نیست یک تفریحه؟

  -خب جفتش لازمه دیگه هم فرزند خاک برای گروه منتقدان و هم فیلم های گیشه برای مردم
  حالا که بحث رفت سر فیلم های گیشه نظرتون راجع به دستمزدهای بالای بازیگران چیه؟که اون وقت سینما

  میشه یک تجارت که به یک بازیگر یک مبلغ هنگفتی بدهیم و در عوض فیلممون بفروشه؟

  -خب این خیلی هم خوبه

  اما هیچ جای دنیا صرفا” به خاطر بازیگر فیلم نمیفروشد

  -حتی اگر این طور هم بشود خوبه سینمای ما نیاز به فروش دارد

  خودتون اگر یک زمانی به جایی برسید که همه به خاطر شما فیلم ببینند ایا دست مزد بالا طلب میکنید؟

  -چرا که نه؟

  پس الان حرف خودتون رو که گفتید سینما عشق و علاقه است رو نقض کردید؟

  -نه من میگم این خوبه اون هم خوبه

  اولین دلیل انتخاب فیلمتون چیست؟

  -از چه نظر

  شما گفتید من کلی فیلمنامه رد کردم؟

  -اره ولی در اون حد نبود چون فیلمنامه ی خوبی نداشت یا کارگردان و یا بازیگران مقابلم مورد تایید نبودند

  کار کردن با اقای مقدم با تجربه راحت تر بود یا اقای بهرامیان جوان؟

  -کار با اقای بهرامیان خیلی سخت بودن چون اولا” اینکه من کار اولم بود و بعد اینکه میزانسن های اقای بهرامیان خیلی سخت بودن کار با اقایمقدم هم اولش کمی سخت بود اما کم کم هماهنگ شدیم و از عوامل هر دو گروه یاد گرفتم

  شما برای اینکه بازیگر بشید پول هم دادید؟

  -نه پول ندادم پول هم نگرفتم

  بازیگرها اول پولدارن بعد بازیگر میشن یا اول بازیگر میشن بعد پولدار میشن؟

  -فکر نمیکنم کسی از قبال بازیگری پولدار بشه

  نظرتون در مورد پارتی چیه؟

  -نه به اون طور که شما فکر میکنید اما همین که ادم رو بشناسند خوبه

  شما پارتی داشتید؟

  -من رو اقای شریفی نیا شناخت و بعد بازیگر کرد حالا میخوای اسمش رو بذار بازیگری یا هر چیز دیگه

  نه شما واقعا” حقتون بیشتر از اینهاست…بعد از ساعت شنی همه معتقد بودند که این فیلم یک سکوی پرتاب برای شما و خانم شریفی نیا و بقیه بازیگران جوان سریال است………..به نظر خودتون این طور بود؟

  -ساعت شنی انقدر بد پخش شد و نا منظم پخش شد و سانسور شد که ما اصلا” راضی نبودیم

  این سانسوریها از کجا میاد؟مگه قبل از پخش و یا ساخت فیلم کسی روی اونها نظارت نمیکند؟

  -من واقعا” نمیدونم چه اتفاقاتی میفته

  در کار روز حسرت سرعت ضبط کار بالا بود برای شما که یک بازیگر تازه وارد هستید سخت نبود؟

  -برای همه سخت بود اما من دوست داشتم چون ادم عجولی هستم

  خانم مهتاب نصیرپور اضافه شدنش در کار چه کمکی به شما کرد؟

  -خیلی به من کمک کردند از وقتی که ایشون امدند من کلا” بازی م عوض شد

  شما توی این فیلم یک نقش خاص داشتید و فقط باید با صورت بازی میکردید و این خیلی سخت بود چه طور تونستید انقدر خوب این نقش روایفا کنید؟

  -هم خانم نصیر پور و هم اقای مقدم خیلی بهم کمک کردند و هم اینکه چند فیلم به همین سبک دیدم

  یک اتفاق عجیب در سینمای ایران افتاد که خانم گلشیفته فراهانی در هالیوود یک فیلم خوب بازی کردند اول همه خوشحال شدند ولی بعد شایعاتی در خصوص ممنوعالکار و ممنوع الخروج شدن ایشون شنیده شد بعد وقتی ایشون رفتند و گفتند که دیگه به ایران برنمیگردند همه گفتند نه بازی ایشون خیلی هم خوب بوده حالا نظر شما در این مورد چیه؟

  -من به خانم فراهانی افرین میگم

  ولی حالا که گفتند میروند و نمی ایند؟

  -قطعا” جاش اینجا خالیه اگر یک ورزشکار بود و این کار رو میکرد خیلی هم تشویقش میکردند

  ایا حقش این برخورد بود؟

  -اصلا” ایشون حق دارند که خودشون راه خودشون رو انتخاب کنند………حتما” گلی بهترین راه رو انتخاب کرده

  خود شما چطور اون وراب حاضرید بی حجاب بازی کنید؟

  -من اگه اون ور اب بازی کنم هیچ وقت بدون حجاب بازی نمیکنم چون نمیخوام پلهای پشت سرم رو خراب کنم

  کار تبلیغاتی انجام می دهید؟

  -اره چرا که نه….ولی بستگی به اول اعتبار کالا و بعد پولش دارد

  حالا شما می پسندید که اسم و چهره ی یک بازیگر باعث فروش یک کالا بشه؟

  -اون باعث فروش نمیشه باعث میشه که اون کالا بیشتر به چشم بیاد و دیده بشود

  ****    صفحه اصلی       بیوگرافی      امکانات     بازگشت

  http://www.bartarinha.ir/fa/news/49608/%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD-%D9%84%DB%8C%D9%86%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%AC%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D9%86%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%85

  Read More
  • نویسنده: لیندا
 • Hendrerit in vulputate velit esse molestie

  9 comments

  Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum delenit augue duis dolore te feugait nulla facilisi.

  Read More
تاريخ : <-PostDate-> | <-PostTime-> | نویسنده : <-PostAuthor->
<-PostContent->
برچسب‌ها: <-TagName->


ادامه مطلب